Підписатися на RSS

Чорні цифри 1932-1933 років

/Files/images/завантаження.jpg

Страшною трагедією для українського народу став Голодомор1932- 1933 рр.

Головною безпосередньою причиною голоду стали хлібозаготівлі, які не припинялися. У 1932 р. Україна не виконала план хлібозаготівель. Для вилучення хліба із республікив Україну прибула спеціальна комісія ЦК ВКП(б) на чолі з головою Раднаркому СРСР В. Молотовим.

7 серпня 1932 р. було прийнято закон про охорону соціалістичної власності, який в народі назвали «законом про п'ять колосків». За крадіжку колгоспної власності передбачався розстріл із конфіскацією майна або позбавлення волі строком не менше 10 років з конфіскацією майна.

На початку 1933 р. в Україні фактично не залишалося запасів продовольства. Дії партійного керівництва прирекли мільйони людей на повільну мученицьку смерть Голод охопив також інші зернові райони СРСР - Поволжя, Кубань, Північний Кавказ.

Але найжахливіших масштабів голод набув саме в Україні. Люди вмирали цілими селами; живі не мали змоги ховати померлих. Часто зустрічалися випадки людожерства і трупожерства. А цього часу на сусідніх залізничних станціях під збройною охороною знаходилися тисячі пудів зерна, призначеного для вивозу, у тому числі - за кордон.

Трагічні події Голодомору покрила завіса мовчання.Було заборонено будь-яку допомогу з боку міжнародної та радянської громадськості. Уражені голодом райони були оточені внутрішніми військами, що завертали тих, хто намагався дібратися до міста. Охоплені розпачем батьки, намагаючись врятувати дітей, везли їх у міста і залишали там - у лікарнях, магазинах або прямо на вулицях.

Наслідками Голодомору 1932-1933 pp. були:
- масові жертви; дослідники називають кількість жертв злочинної політикисталінськогорежиму до 10 млн чоловік;
- завершенняколективізації, утвердження колгоспної системи, розорення села;
- придушення опору українського селянства;
- масове переселення селян з Росії в Україну;
- сталінським режимом було підірвано сили в обстоюванні споконвічних національних прав українського народу.

/Files/images/DSC_0450.JPG

З метою вшанування світлої пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей в школі було проведено педагогом -організатором Сембер Марією Михайлівною урок-реквієм на тему "Попіл знищених стискає наші серця", та класними керівниками в кожному класі було проведено виховні години на тему "Чорні цифри 1932-1933 років".

Також учнями школи в кожному класі було запалено свічку пам'яті на знак вшанування пам'яті жертв політичних репресій 1932-1933 років.

Кiлькiсть переглядiв: 316

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.